Agility Shows Online       Agility Shows Online
Agility Shows Online       Agility Shows Online
Agility Shows Online        Agility Shows Online
 

 Breerock   (Show type: KC Agility)

  Class: 33 Large Agility Combined 1-4

  Judge:  Kevin Smith    Length: 135m  Time: 49secs

  This is a Combined Grades class with LHO & separate awards

FULL Height  - 2 places and 1 trophies

Place Ring No Handler Dog Grade LHO? Faults Time
1 T   39 Doris Stokoe Rooqui’s The One And Only 2 N  0  36.059
2   37 Maxine Shell Snookbank Rosemary 2 N  0  38.779
    195 Ailsa Hay Rann's Promise 4 N  0  42.308
    182 Klaus-Dieter Scholz Riverflair Marzipan 4 N  0  44.174
    162 Kay Gibson Bilbo Baggins Of Bag End 2 N  4.553  53.553
    84 Martin Clayton Templehall Dobbie 4 N  5  30.374
    117 Pamela Ayres Laird Of Glenamara 3 N  5  40.663
    146 Shona Broome Dans Defender AW(S) 3 N  5  43.359
    82 Kathryn Harris It's Not Rocket Science 3 N  10  38.125
    164 Helen Knowles Morgans R Meggy Moo 4 N  10  43.372
    38 Maxine Shell Snookbank Blonde Bombshell 2 N  10  44.030
    113 Lorna Henderson Rhypyker Thorn 2 N  10  44.834
    86 Gail Odonnell Janbell Secret Mission 3 N  15  42.170
    289 Helen Nertney Morgans R Tokala 4 N  33.52  62.520

Eliminations:  232 Jacqui Raine, Rainstorm Eclipse;  58 Gillian Parkin, Rannaleroch Rocotillo;  174 Richard Inglesfield, Morgans Darkside Of The Moon;  89 Wendy Withington, Sapphire Alf On Swaledale;  231 Lucy Lightowler, Farwoodview Jupiter Ash;  240 Yvonne Cranston, Davonne Lynmore Mirk;  171 Christine Ainsley, Tikka Run And Jump;  237 Paul Roberts, Nidderdale Archies Arrow;  170 Christine Ainsley, Mister Paw Flex;  62 Donna Surtees, Miss Batty;  177 Judith Patrick, Indistorm Zardilightful;  278 Julian Butler, Farwoodview Jake Solstice; 

LOWER Height  - 2 places and 1 trophies

Place Ring No Handler Dog Grade LHO? Faults Time
1 T   286 Woolley John Boris Kollyoff 4 Y  0  28.180
2   10 Katherine Clark Cherdene One More Try For Borderweaver 4 Y  5  33.564
    288 Joyce Cook 'Way To Go' Dancing Star 3 Y  15  43.975
    27 Sandra Greenley Pickwicks Brother 4 Y  25  41.827
    274 Colin Harbage The Metro Gnome 1 Y  30  46.813
    80 Gina Russell Funfastquick that'll do zigs 2 Y  52.319  81.319

Eliminations:  184 Willow Carter, Stanley the showman;  141 Kathryn Hutchinson, Comebyanaway Crazy Tribe;  269 Paul Withey, Princess Willow The Spoiled;  254 Kayleigh Docherty, Vasart Chasing Echoes;  97 Cassie Webster, Titirangi Touch Of Moss;  273 Babs Harbage, Saffy Waffy Doo Dah;  173 Skye Snowdon, she,s in the herb family;  165 Helen Knowles, Little Tinker Boo;  137 Emily Fothergill, Stardom's Jack Of All Grades; 

 

©2020 Agility Shows Online  •  Photographs courtesy of Linda Gore and Alan Score ©2020 Agility Shows Online • Photos courtesy of Linda Gore/Alan Score

ASO Terms & Conditions     •    ASO Privacy Policy     •    Contact Us     •    FAQs