Axstane (Show type: KC Agility)
Class: 41 Large Agility Graded 3,4
Judge: Mandy-Su Sarti Length: 164m Time: 54secs
Grade 3 - 6 places and 3 trophies
Faults | Time | |
1 T | C | 43.902 |
2 T | C | 50.104 |
3 T | 5 | 40.022 |
4 | 5 | 40.066 |
5 | 5 | 42.861 |
6 | 5 | 45.911 |
5 | 49.279 | |
5 | 50.340 | |
5 | 50.552 | |
5 | 50.739 | |
6.088 | 55.088 | |
10 | 36.413 | |
17.65 | 61.650 | |
18.713 | 62.713 |
Eliminations: 258 Jill Matthews, Comebyanaway Bright Spark; 485 Pauline Jones, Forestfalls Ride The Storm; 860 Zoe Alexander, Ingledene Aramis AW(B); 325 Nito Lobo, Stubleywood Ash Blue; 874 Alan Dormann, Dairycott Campanula; 923 Rosemary Green, Parktuft Busy Bee; 89 Anne Davis, Ainmhithe Murrisk Boy; 849 Sally Perkins, Belleazure Tiger Lili; 1220 Christine Manser, Pepsanner Grenville ; 183 Ann Dormer, The Importance Of Being Amos; 665 Jacqui Wood, Newbold Chase The Ace; 294 Chelsea Wakefield, Ezra Of Valgrays; 1307 Sally Lee, Meteor Da Vinci; 92 Jessica Smith, Soldaze Extravagance ; 994 Libbi Ramsden, Kimmax Kute As A Button; 225 Melanie Baldwin, Ainmhithe Magic And Mayhem; 366 Katherine Huggins, Edamentus Bekelda Injami; 1227 Carolyn Bartelous, Carraig Ginny Be Quick; 458 Annabelle Shemming, Quilesta Just Captivating; 454 Debbie Allery, Astraios Power Of Veratu; 677 Adam Braidwood, Speed Demon; 368 Martina Foss, Mantengold Invincible; 349 Rebecca Brewer, Scalpsie Everybody Talks; 1323 Joanna Cubbin, Frazzle Dazzle ; 432 Tony Pemberton, Decs On Fire; 848 Sally Perkins, Belleazure Blue Moon; 480 Kayleigh Stout, Sombra Roja; 275 Katie Thompson, Lady Royal Fortress ; 1212 Sarah Fenby, Rollenwood Lose Yourself; 57 Natalie Briggs, Nb's Its A Kind Of Magic; 420 Charlotte Farrow, Still Charmed And Kicking; 440 Anne Challis, Louandi Era; 373 Queenie Teather, Astra Sonny Boy;
Grade 4 - 5 places and 3 trophies
Faults | Time | |
1 T | C | 32.982 |
2 T | C | 33.463 |
3 T | C | 40.131 |
4 | C | 40.682 |
5 | C | 41.440 |
C | 45.629 | |
C | 52.180 | |
5 | 36.452 | |
5 | 40.098 | |
5 | 40.206 | |
5 | 47.892 | |
10 | 37.922 | |
10 | 39.345 | |
10 | 42.512 | |
15 | 50.411 | |
16.24 | 60.240 | |
20 | 40.927 |
Eliminations: 934 Sallie Armstrong, Oakhill's Dragon; 974 Sharyn Hall, Xanova Cry Wolf ; 459 Janet Willcox, Hessonite Puddletown AW(B); 669 Jo Royall, Dreamorox Ready For Action; 197 Catherine Fuller, Trijem Single Digit AW(S); 1238 Gemma Miles, Sheeza Dark Deity; 359 Virginia Alves Gonzalez, Firetouch Sacred Secret; 736 Mike Murray, Mr Tukka Doodle; 654 Sandra Clancy, A Touch Of The Blarney; 628 Richard Davies, Trefynor Tri Color At Sigroc; 330 Vanessa Fitzpatrick, Quayriver Holly AW(S); 320 Jan Fox, Caught Red Handed; 87 Lorraine Watts, Riverspell High As A Kaito; 149 Ken Wheate, Darleyfalls Rockstar; 282 Kate Fowler, Vogelaar Bees Knees;